fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Specjalistycznych i bezpłatnych porad pod opieką wykładowców udzielać będą studenci kierunków Wydziału Nauk o Zdrowiu. Akcja odbędzie się 8 i 9 kwietnia w CH Ferio Konin z okazji Światowego Dnia Zdrowia i Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

Program i zakres porad jest bardzo szeroki. Na stanowiskach pielęgniarskich zainteresowani będą mogli m.in. zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru i cholesterolu we krwi, a przyszłe mamy zbadać czynność serca płodu (KTG), poznać zasady pielęgnacji skóry piersi w trakcie ciąży i karmienia, a nawet opieki nad noworodkiem i niemowlęciem, w tym jak je przewijać i pieluszkować. Dla karmiących, ale też przyszłych mam będą upominki.

Kosmetolożki podpowiedzą np. jak radzić sobie, kiedy kremy i maseczki nie pomagają w przypadku nadmiernie suchej skóry, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Przeprowadzą analizę pomiaru skóry przy użyciu kamery 3D wraz z diagnozą i proponowaną pielęgnacją z możliwością przesłania wyników badania na adres e- mail klienta lub otrzymania wydruku po konsultacji kosmetologicznej. Będzie też punkt porad podologicznych z podoskopem diagnostycznym i stanowisko „SPA dla dłoni”, na którym można liczyć na masaż dłoni z użyciem naturalnych olejków.

Swoje stanowisko będzie mieć również wychowanie fizyczne, gdzie prowadzone będą konsultacje dotyczące aktywności fizycznej, treningów indywidualnych dla utrzymania prawidłowej masy ciała lub jej redukcji oraz kształtujących wybrane partie ciała.

By te treningi były skuteczne nieodzowne jest właściwie odżywianie. Dlatego nie zabraknie porad dietetyków. Po pomiarze składu ciała na analizatorze, który pokaże wiek metaboliczny i wskaźnik BMI, ale też masę tkanki mięśniowej, tłuszczowej, tkanki tłuszczowej wisceralnej, kości, będzie można skorzystać z porady jak zmodyfikować odżywianie, by nie tylko lepiej się czuć, ale i osiągnąć lepszą sylwetkę.

Z indywidualnych konsultacji będzie można korzystać w tych dniach w godzinach od 12.00 do 18.00.

Zapraszamy!

aria

FERIO KV DzienZdrowia 04