fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Kompletowanie i formowanie ładunku oraz dobór środków transportowych to umiejętności, którymi powinien wykazać się każdy spedytor. Sprawdzali je i doskonalili uczniowie ZSGE w Koninie, jednocześnie uczestnicy spedytorskiej klasy akademickiej ANS w Koninie.

Przyszli specjaliści w tej dziedzinie, szlifując swoją biegłość, korzystali z modelu dydaktyczno-szkoleniowego firmy Wiesman. – To odzwierciedlający w skali jeden do dziesięciu zestaw, który zawiera skrzynię ładunkową, europalety, folię mini stretch i ładunki w różnych wymiarach – tłumaczy dr Robert Rogaczewski, kierownik Katedry Nauk Ekonomicznych, opiekującej się tą klasa akademicką. – Uczniowie mieli więc możliwość przenieść się w rzeczywistość ferworu pracy – dodaje.

Uczniowie otrzymali też zadanie projektowe, w ramach którego musieli dokonać stosownych obliczeń oraz umieścić ładunki na paletach zgodnie z ich miejscem przeznaczenia i w sposób najbardziej adekwatny. – Nie lada wyzwaniem było zabezpieczenie towaru, co jest szczególnie istotne w całym procesie. Konieczne było również właściwe rozmieszczenie towaru w skrzyni ładunkowej, uwzględniając przy tym najbardziej optymalną trasę przewozu – wyjaśnia dr Rogaczewski. I przy okazji zachęca: – ANS w Koninie organizuje dla szkół średnich liczne warsztaty. Drodzy uczniowie, jeżeli chcecie spróbować swoich sił jako logistycy czy spedytorzy, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Dla Was też zorganizujemy warsztaty – zapewnia. 

Zajęcia odbyły się 18 maja 20122 r.

Zainteresowanych nimi opiekunów prosimy o maile na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

red.

spedytorska klasa akademicka
spedytorska klasa akademicka 2
spedytorska klasa akademicka 5
spedytorska klasa akademicka 3
spedytorska klasa akademicka 4
spedytorska klasa akademicka 6