Deniz Özonur i Merih Özbayrak, z Çağ University, odwiedziły naszą uczelnię w ramach programu Erasmus+. Studenci filologii na pewno zapamiętają ich wykład.
Gościnie z tureckiej uczelni partnerskiej w Tarsus zapoznały się z infrastrukturą ANS w Koninie, rozmawiały z koordynatorami na temat wzmocnienia współpracy akademickiej, ale przede wszystkim przeprowadziły zajęcia dla studentów filologii angielskiej. Podczas spotkania przedstawiły niestandardowy w Polsce model lekcji – flipped classroom, czyli lekcji odwróconej, który zakłada, że z materiałem teoretycznym uczniowie zapoznają się w domu (wiedza i rozumienie). Na lekcję przychodzą więc przygotowani, a w szkole wykonują praktyczne zadania i ćwiczenia utrwalające i sprawdzające (zastosowanie, analiza i synteza). Omówiły też mindset theory, czyli teorię nastawień. Jej autorką jest Carol Dweck, która przebadała, jak podchodzimy do wyzwań, w tym jak wyjaśniamy porażki, i wyodrębniła dwa nastawienia: nastawienie na rozwój i nastawienie na trwałość. Mają one niebagatelny wpływ na to jak się uczymy i jakie osiągamy wyniki.
– Oba tematy, pokazujące nieschematyczne podejście do nauki języków obcych (i nie tylko), wywołały żywą dyskusję i pytania ze strony studentów – zapewniła Bożena Miastkowska, koordynatorka ds. współpracy międzynarodowej ANS w Koninie.
Wizyta gościń z Çağ University miała miejsce 17 i 18 maja br.
red.
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników