fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Akademia Nauk Stosowanych w Koninie oraz Ferio Konin kolejny raz organizują wspólne przedsięwzięcie z myślą o mieszkańcach miasta i regionu. Dzięki niemu studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu przez najbliższe miesiące będą udzielać na terenie pasażu centrum handlowego bezpłatnych porad i konsultacji pielęgniarskich, kosmetycznych oraz dietetycznych.

Poprzednia taka akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego obie instytucje postanowiły rozpocząć szerszą współprace w tym zakresie i zaproponować dla klientów Ferio konsultacje przez całe wakacje.

Zakres działań pielęgniarskich obejmować będzie porady dotyczące nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i choroby niedokrwiennej serca. Do tego można liczyć na pomiary poziomu cukru we krwi (glukozy) wraz z odczytem i ewentualną z poradą, oraz ciśnienia  krwi – tu także przebadani otrzymają poradę w przypadku nieprawidłowości.

Terminy porad pielęgniarskich: 24 czerwca i 22 lipca 2022 r., godz. 15:00-19:00.

W punkcie porad kosmetycznych zainteresowani uzyskają indywidualne porady dotyczące trudności w pielęgnacji skóry twarzy (suchość, nadmierne wydzielanie łoju, nadwrażliwość), szczególnie wtedy, gdy kremy i maseczki nie pomagają, pielęgnacji skóry w przypadku chorób ogólnoustrojowych: choroby tarczycy, cukrzycy i chorób onkologicznych, a także radzenia sobie z młodzieńczym trądzikiem pospolitym. Przed poradą wykonany zostanie pomiar za pomocą analizera skóry przy użyciu kamery 3D, który oceni m.in. strukturę, poziomu natłuszczenia i złuszczenia oraz nawilżenia skóry.

Będzie też stanowisko „SPA dla dłoni”, gdzie wykonywany będzie masaż dłoni za pomocą naturalnych olejków.

Terminy porad kosmetycznych: 17 czerwca i 26 sierpnia 2022 r., godz. 15:00-19:00.

Wizyta w punkcie porad dietetycznych obejmować będzie pomiar składu ciała na analizatorze Tanita, a więc masy: tkanki mięśniowej, masy kości, masy tkanki tłuszczowej, zawartości tkanki tłuszczowej wisceralnej, zawartości wody całkowitej w organizmie, wskaźnika masy ciała (BMI), wieku metabolicznego i podstawowej przemiany materii (BMR). Na podstawie wyników tego pomiaru będzie można liczyć na indywidualne porady dotyczące zmian w sposobie odżywiania.

Terminy porad dietetycznych: 1 lipca i 5 sierpnia 2022 r., godz. 15:00-19:00.

 

 

podpisanie umowy ANS - Ferio
podpisanie umowy ANS - Ferio 3
podpisanie umowy ANS - Ferio  4
FERIO KONIN AkcjaZdrowie FB post