fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Od kilku lat naukowcy, politycy, ekolodzy, ale także „zwykli” ludzie próbują znaleźć najbardziej ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne źródło ogrzewania domów i instytucji. Obecnie, w dobie kryzysu energetycznego dochodzi jeszcze troska o surowce energetyczne, ich dostępność i cenę. Kluczowe staje się pytanie jaki sposób ogrzewania domu wybrać. Postara się na nie odpowiedzieć dr inż. Kamil Łodygowski podczas wykładu „Czym ogrzewać dom w dzisiejszych czasach?”. Prelegent porówna ogrzewanie klasyczne na opał stały oraz ogrzewanie gazowe z nowoczesnymi eko-rozwiązaniami, a następnie wskaże sposoby dywersyfikacji ogrzewania w czasie kryzysu energetycznego.

Dr inż. Kamil Łodygowski jest adiunktem Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Popularyzatorem zastosowania wodoru i ogniw paliwowych. Autor jednej z pierwszych monografii poświęconych zastosowaniu wodoru w napędach pojazdów samochodowych, wydanej w 2013 roku. Badania naukowe, które realizuje dotyczą głównie alternatywnych źródeł napędu pojazdów mechanicznych oraz procesu spalania w silnikach spalinowych zasilanych ekopaliwami.

Prelekcja w ramach „Czwartkowych spotkań z Akademią” odbędzie się online już 24 listopada o godz. 18.00. Link do wykładu: https://bit.ly/3tpihLi 

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

czwartkowe spotkania z akademią 24 11