fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Depresja stała się chorobą cywilizacyjną, dotyka coraz młodszych ludzi, coraz częściej cierpią na nią dzieci. Naprzeciw tym problemom wychodzi ogólnopolski program „Optymistyczne przedszkole”, autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mirelli Nawrot, którego celem jest dostrzeganie i wzmacnianie sukcesu każdego dziecka, jego talentów i aktywności, rozwijanie zainteresowań, wspieranie go w byciu pogodnym i zaradnym.

Wykład dr Marianny Styczyńskiej „Zaproszenie do szczęścia” stanowi autorefleksję autorki poczynioną w związku z tą ewaluacją. Prelegentka swoje rozważania koncentrować będzie przede wszystkim na odniesieniu programu do trzech aspektów: dziecka – rozwijającego się człowieka, zmieniającego się społeczeństwa i rozwoju kultury. W wykładzie podjęte zostaną elementy pedagogiki współbycia i wybrane kwestie z psychologii pozytywnej. Jak zapowiada autorka, w ciągu tego spotkania wspólnie będziemy poszukiwać drogi do własnego szczęścia.

Dr Marianna Styczyńska doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunkt na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych w ANS w Koninie. Autorka licznych publikacji krajowych i zagranicznych. Współautorka wielu monografii z zakresu nowych tendencji w edukacji. Prowadziła wykłady dla uchodźców w Etiopii w formie zdalnej. Zaangażowana we współpracę z Polskim Centrum Optymizmu. Recenzent ogólnopolskiego Programu „Optymistyczne Przedszkole” i „Optymistyczne Przedszkole – Kraina Dzieci w Europie Bis”.

 

Na wykład online w aplikacji MS Teams zapraszamy 8 grudnia o godz. 18.00 w ramach cyklu „Czwartkowych spotkań z Akademią”. Link do wykładu: https://bit.ly/3tpihLi 

Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

 

czwartkowe spotkania z akademią 08 12