fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

Studenci gospodarki i administracji publicznej odbyli wizytę studyjną w Miejskim Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie.

W trakcie spotkania studenci zapoznali się z zadaniami spółki, która zajmuje się głównie prowadzeniem usług polegających na świadczeniu mieszkańcom subregionu konińskiego kompleksowych usług w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych, ich przetwarzania oraz odzysku surowców wtórnych.

Mottem MZGOK w Koninie jest hasło „Świat czysty jest piękniejszy”, a misją kompleksowa i proekologiczna gospodarka odpadami, która służy realizacji celów szczegółowych takich jak: ochrona środowiska poprzez ograniczanie emisji do powietrza, wody i ziemi, dbałość o otoczenie z uwzględnieniem jego walorów przyrodniczych, wprowadzanie nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem najlepszych dostępnych technik, kompleksowa obsługa klientów i dbałość o ich zadowolenie z jakości świadczonych usług, wpływanie na kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań poprzez szeroką edukację ekologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz ciągłe doskonalenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania.

Ponadto studenci zapoznali się z efektem zastosowanych rozwiązań technologicznych w procesie przetwarzania odpadów komunalnych takich jak: wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła, odzysk surowców wtórnych, a także jak przebiega produkcja ulepszacza gleby z odpadów zielonych.

W wizycie studyjnej, która odbyła się 6 grudnia 2022 r., uczestniczył także dr Robert Jurczak.

wizyta studyjna w MZGOiK w Koninie  1
wizyta studyjna w MZGOiK w Koninie
wizyta studyjna w MZGOiK w Koninie  2
wizyta studyjna w MZGOiK w Koninie  4
wizyta studyjna w MZGOiK w Koninie  5
wizyta studyjna w MZGOiK w Koninie  6