fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Pomimo, a może na przekór trudnym czasom szkolnictwo wyższe na Ukrainie trwa i rozwija się. Dowodem na to jest spotkanie dr hab. Artura Zimnego, rektora ANS w Koninie z delegacją z partnerskiej uczelni Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University. W skład ukraińskiej delegacji weszli: rektor prof. Walentyna Bodak, prorektor prof. Ihor Hrynyk, prof. Mykoła Zymomrya oraz przedstawiciel Biura Rektora Anatolij Bodak.

Spotkanie miało na celu potwierdzenie chęci kontynuacji współpracy pomiędzy obiema uczelniami oraz określenie głównych kierunków jej rozwoju. Podczas spotkania podpisano umowę bilateralną regulującą zakres wymiany akademickiej w ramach programu Erasmus+ na lata 2022/23 - 2027/28.

Po spotkaniu goście z Ukrainy wzięli udział w XXII Wielkopolskim Forum Pedagogicznym - Innowacje i ewaluacja w edukacji - „Wartościowanie Strategii Zrównoważonego Rozwoju UNESCO 2030 w Przestrzeniach Edukacji". Zarówno Akademia Nauk Stosowanych w Koninie, jak i Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Ivana Franka w Drohobyczu są współorganizatorami w/w forum.

Wizyta odbyła się 8 grudnia 2022 r.

Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University
podpisanie umowy z Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University
spotkanie z Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University
umowa biletaralna z Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University
współpraca z Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University
spotkanie z Drohobych Ivan Franko State Pedagogical University (2)