fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
images/Informatyka_pliki/baner-maly-na-strone-ans.png

Władza, to pojęcie uniwersalne, odnosi się zarówno do życia jednostki, jak i całych społeczeństw. Jest władza polityczna, ale także społeczna, jak w relacji między dzieckiem a rodzicem, uczniem a nauczycielem, urzędnikiem a petentem, lekarzem a pacjentem i wielu innych. Arystoteles twierdził, że władza najlepiej sprawdza charakter człowieka, natomiast Maurice Druon, że tylko ci godni są ją sprawować, którzy mają dość siły ducha, by z niej zrezygnować. Dr Edyta Łoboda-Świątczak podczas wykładu „Psychologia władzy. Czy władza uzależnia?” omówi psychologiczne mechanizmy, które uruchamiają się w sytuacji, gdy jedna ze stron dysponuje większą władzą. Prelegentka poświęci także dużo uwagi problemowi nadużywania władzy, a także korupcji, która często jest z nią związana.

Dr Edyta Łoboda-Świątczak jest adiunktem w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie, psychologiem klinicznym, terapeutką i coachem. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy ze środowiskiem szkolnym i biznesowym. Prowadzi wykłady i szkolenia między innymi z zakresu komunikacji, ochrony zdrowia psychicznego, nowych modeli pracy z uczniem.

Na wykład online w aplikacji MS Teams zapraszamy 15 grudnia o godz. 18.00 w ramach cyklu „Czwartkowych spotkań z Akademią”. Link do wykładu: https://bit.ly/3tpihLi. Jeśli nasuną się Państwu pytania związane z tematem wykładu, prosimy o ich przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym ze strony portalu LM.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału!

czwartkowe spotkania z akademią 12 12