fbpx
 • Czcionka: A A+ A++
 • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
 • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
 • Mapa strony: mapa strony

Kosmetolog to specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem uro­dy. Zajmuje się profilaktyką, która ma na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej, a także problemami dotyczącymi zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny (wg Krajowego Standardu Kwalifikacji Zawodowych, KOSMETOLOG /223912/, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Rynku Pracy).

Specjalności:     

 • kosmetologia i usługi branży beauty,
 • dystrybucja kosmetyków i sprzętu kosmetycznego.


 Warto studiować kosmetologię, ponieważ:

 • to zawód z przyszłością,
 • zdobędziesz wiedzę, będziesz realizować swoje pasje i przygotujesz się
  do udanego startu zawodowego,
 • przygotują Cię do tego nauczyciele akademiccy z dużym doświadczeniem.


Perspektywy zatrudnienia:

 • gabinety kosmetyczne,
 • ośrodki SPA,
 • centra odnowy biologicznej,
 • firmy produkujące kosmetyki,
 • organizacje zajmujące się promocją zdrowia.

Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo oraz systematycznego doskonalenia zawodowego.

Absolwent w szczególności jest przygotowywany do kompleksowej realizacji usług oraz wykorzystywania w praktyce zawodowej zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.  

Absolwent po specjalności kosmetologia i usługi branży beauty dodatkowo będzie specjalistą w zakresie stylizacji i wizażu artystycznego, a także uzyska kompetencje do współpracy z lekarzem medycyny estetycznej.     

Absolwent po specjalności dystrybucja kosmetyków i sprzętu kosmetycznego będzie również wykorzystywał  zasady i metody logistyki, samodzielnie zarządzał łańcuchem dostaw oraz siecią sprzedaży. Będzie również specjalistą rynku produktów kosmetycznych.

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku kosmetologia będzie posiadał uprawnienia oraz wiedzę umożliwiającą podjęcie studiów drugiego stopnia na kierunku kosmetologia lub zdrowie publiczne, a także kierunkach pokrewnych: technologia kosmetyczna, chemia kosmetyczna itp.

Specjalność kosmetologia specjalistyczna daje możliwość poszerzenia wcześniejszych kwalifikacji o wiedzę i umiejętności z zakresu: kosmetologii leczniczej, chirurgii plastycznej i estetycznej, medycyny przeciwstarzeniowej, endokrynologii, biofarmacji, nowoczesnych technologii i aparatury kosmetologicznej, receptury preparatów kosmetycznych, toksykologii kosmetyków, projektowania zabiegów kosmetycznych, wellness i technik SPA, a także wykonywania makijażu permanentnego oraz sprawowania nadzoru sanitarno-epidemiologicznego.

Absolwent będzie specjalistą w zakresie: planowania zabiegu kosmetycznego i stosowania kosmetyku zgodnie z samodzielnym rozpoznaniem, wykonywania zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych i upiększających, asystowania przy zabiegach leczniczych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań, odczytania składu kosmetyku i ustalenia jego zastosowania. Będzie mógł ściśle współpracować z lekarzem dermatologiem w ramach zabiegów zleconych oraz pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, a także z lekarzem medycyny estetycznej oraz ze specjalistami z zakresu fizykoterapii i odnowy biologicznej. Samodzielnie zorganizuje i prowadzi gabinet kosmetyczny, oceni jakość surowców i preparatów kosmetycznych, będzie mógł współpracować z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne (pielęgnacyjne i specjalistyczne).

 

studenci kierunku kosmetologia