Punkt rekrutacyjny będzie czynny
18 stycznia 2025 r. w godzinach 10:00-14:00.
W tym czasie kandydaci na kursy i szkolenia będą mogli złożyć kompletny zestaw dokumentów.
KOMPETENCJE CYFROWE WYMAGANE OD KANDYDATÓW I STUDENTÓW AKADEMII NAUK STOSOWANYCH W KONINIE
1. Kandydat na studia
1) Kandydaci na studia w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie powinni posiadać kompetencje cyfrowe umożliwiające przejście procesu rekrutacji na studia, w tym rejestracji elektronicznej w systemie internetowej rekrutacji kandydatów (IRK), a następnie realizację procesu kształcenia na wybranym kierunku studiów. Kandydaci przekazują informacje nt. posiadanych przez siebie umiejętności cyfrowych wypełniając krótką ankietę dostępną na etapie rejestracji elektronicznej.
2) W celu dokonania rejestracji elektronicznej niezbędne jest posiadanie przez kandydata umiejętności podstawowego korzystania z komputera, która przede wszystkim polega na obsłudze:
a) przeglądarek internetowych (np. Chrome, Firefox, Safari, Edge);
b) urządzeń peryferyjnych (drukarek) pozwalających na wydrukowanie podania;
c) oprogramowania graficznego (w celu przygotowania zdjęcia cyfrowego).
3) Osobom nieposiadającym odpowiednich narzędzi do dokonania skutecznej rejestracji i zapisu na studia, Uczelnia udostępni w swojej siedzibie stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, z których kandydaci będą mogli dokonać rejestracji na studia w systemie elektronicznej rekrutacji, a pracownicy uczelnianego punktu rekrutacyjnego udzielą niezbędnego wsparcia w tym zakresie.
2. Student
1) Studenci Akademii Nauk Stosowanych w Koninie powinni posiadać kompetencje cyfrowe niezbędne na każdym kierunku studiów związane z obsługą:
a) edytorów tekstu (np. Microsoft Word);
b) arkuszy kalkulacyjnych (np. Microsoft Excel);
c) poczty elektronicznej (za pomocą przeglądarek internetowych lub klientów pocztowych),
a w przypadku kształcenia na odległość dodatkowo:
d) narzędzi pracy zespołowych (np. Microsoft Teams),
e) programów umożliwiających kształcenie na odległość i sprawdzanie wiedzy na odległość (np. Moodle).
2) Do realizacji kształcenia na odległość na każdym kierunku niezbędne jest posiadanie komputera wyposażonego w kamerę, mikrofon oraz połączenie z siecią Internet oraz obsługa platform nauczania na odległość (Microsoft Office 365, Moodle oraz Google – w zakresie
umowy licencyjnej wiążącej Uczelnię). Szczegółowe wymagania na poszczególne kierunki wynikają z programów studiów.
3) Studenci korzystają z wdrożonego w Uczelni systemu informatycznego USOSweb (dostępnego również w wersji mobilnej) służącego dokumentowaniu toku studiów.
4) Informacje o wykorzystywanych w Uczelni cyfrowych narzędziach informacyjno-komunikacyjnych oraz możliwościach nabywania lub doskonalenia swoich umiejętności i kompetencji cyfrowych w ramach przedmiotu Technologia informacyjna są przekazywane studentom przyjętym na I semestr studiów podczas specjalnie zorganizowanego spotkania, tzw. Dnia Adaptacyjnego.
5) W przypadku problemów Uczelnia zapewnia wsparcie Biura Obsługi Informatycznej Uczelni (kontakt: https://pomoc.konin.edu.pl/open.php, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz właściwego dziekanatu.
6) Student nieposiadający komputera ma możliwość korzystania z ogólnodostępnych komputerów zlokalizowanych w holu budynku głównego przy ul. Przyjaźni 1 lub w Bibliotece Uczelni.
Informator z ofertą studiów I i II stopnia
Rekrutacja 2024/2025
Kliknij w obrazek, aby pobrać wersję w formacie PDF.
Informator z ofertą bezpłatnych studiów, kursów i szkoleń
Rekrutacja 2024/2025
Kliknij w obrazek, aby pobrać wersję w formacie PDF.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Informator z ofertą kształcenia ustawicznego
Rekrutacja 2024/2025
Kliknij w obrazek, aby pobrać wersję w formacie PDF.
Odwiedź nas: Facebook YouTube Instagram Tik-Tok
Spis pracowników