Studenci kierunku finanse i rachunkowość zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym „Sekretnik Księgowych” nie zwalniają tempa i coraz aktywniej angażują się w działania poza uczelnią.
W marcu i kwietniu odwiedzili szkoły w Wilczynie, Ostrowążu oraz Szkołę Podstawową nr 12 w Koninie, gdzie przeprowadzili zajęcia dotyczące edukacji finansowej. Rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o tym, skąd biorą się pieniądze, jakie mają znaczenie w codziennym życiu oraz dlaczego warto oszczędzać.
Przyszli księgowi przygotowali prezentacje dostosowane do wieku uczestników, dzięki czemu dzieciaki wiedzę przekazywaną w przystępny i atrakcyjny sposób chłonęły jak gąbki. Zajęcia wzbogacono o quizy, zabawy oraz wspólne zadania, które zachęcały je do aktywnego udziału i angażowania się w kolejne.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.
– Interaktywna forma warsztatów spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczniów, którym bardzo podobało się, że nauka była połączona z zabawą – mówi dr Agnieszka Wlazły, opiekun Studenckiego Koła Naukowego „Sekretnik Księgowych”. – To jednak dopiero początek, ponieważ są już plany kolejnych inicjatyw oraz warsztatów edukacyjnych – dodaje.













