O specyfice codziennej służby strażników miejskich i ich działaniach związanych z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym opowiadali studentom I roku resocjalizacji straż. Małgorzata Pakulska oraz aplk. Jacek Andrzejewski ze Straży Miejskiej w Koninie.
Spotkanie miało charakter warsztatowy. Jednak wcześniej strażnicy omówili działania profilaktyczne, interwencje porządkowe, wykroczenia, kontrolę ruchu drogowego w określonym zakresie i procedury związane z nakładaniem mandatów. Spotkanie okazało się tak ciekawe, że nie mogło się szybko zakończyć. Goście, zasypani pytaniami, dzielili się własnymi doświadczeniami i omawiali różnorodne sytuacje interwencyjne — także te związane ze zwierzętami domowymi i dzikimi. – Studenci mogli choć w zarysie przekonać się, jak odpowiedzialna, profesjonalna i wymagająca jest współpraca służb publicznych – mówi, dr Małgorzata Imperowicz-Jurczak. – Również to jak ogromne znaczenie mają komunikacja społeczna, wzajemny szacunek, empatia i umiejętność rozwiązywania konfliktów – podkreśla. I dodaje: – Po tej żywej dyskusji, jaka się wywiązała, nasunął się wniosek, że bardzo często konflikty wśród mieszkańców Konina wynikają z zaniedbania dobrosąsiedzkich relacji oraz poszanowania czyjejś godności — po prostu rozmowy i uczciwej komunikacji społecznej.
Zajęcia odbyły się 25 maja na terenie uczelni.













