– Taka forma zajęć niesie ze sobą wiele korzyści — pozwala utrwalić zdobyte umiejętności praktyczne, rozwija kompetencje społeczne, uczy organizacji czasu pracy, współpracy w grupie oraz prowadzenia negocjacji – uważają dr Małgorzata Cieciura i dr Monika Dzikowska, które zabrały studentów na ćwiczenia do ośrodka „Rybakówka” w Skorzęcinie.
To kolejna edycja zajęć terenowych realizowanych na II roku studiów stacjonarnych na kierunku finanse i rachunkowość (FiR). – Ich celem jest nie tylko ugruntowanie wiedzy i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości, ale także rozwijanie kompetencji społecznych, co pozwala na kompleksową realizację efektów uczenia się w kluczowych dla jakości kształcenia obszarach – podkreślają obie wykładowczynie z Katedry Nauk Ekonomicznych (KNE).
Jak co roku, zadaniem studentów była realizacja obszernego projektu obejmującego m.in. ewidencję operacji gospodarczych, sporządzanie dokumentacji, przygotowanie sprawozdania finansowego oraz elementy analizy finansowej. Zdaniem opiekunek dydaktycznych studenci bardzo dobrze wywiązali się ze wszystkich powierzonych zadań. Jednak zanim do nich przystąpili, w pierwszym dniu zajęli się integrowaniem oraz budowaniem relacji i współpracy w grupie. Wszystko przy ognisku i w miłej atmosferze. Ale już kolejnego dnia intensywnie pracowali nad zadaniami w 4–5-osobowych zespołach, często aż do późnych godzin wieczornych. W efekcie powstało sześć interesujących projektów.
W tegorocznych warsztatach (19–21 maja) gościnnie uczestniczyli dr Mikołaj Mielczarek oraz dr Agnieszka Wlazły, również z KNE. – Obecność całej kadry dydaktycznej miała szczególne znaczenie nie tylko dla przebiegu zajęć, ale też budowania relacji ze studentami, wzmacniania akademickiej atmosfery współpracy i wymiany doświadczeń – podkreślają dr Cieciura i dr Dzikowska. I z zadowoleniem dodają: – Do tego dopisały zarówno pogoda, jak i doskonałe humory!
















