fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony

 

 

 

 

 

 

Erasmus + jest programem edukacyjnym Unii Europejskiej, w którym nasza Uczelnia bierze udział od ponad dwudziestu lat.

Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ są dla studentów okazją do podnoszenia w znaczący sposób kompetencji zawodowych, językowych i społecznych – co przyczynia się do zwiększenia szans na zatrudnienie i daje lepsze perspektywy pracy. Ważnym aspektem udziału w programie jest poznanie i otwarcie na nową kulturę, tradycję, zwiększenie świadomości międzykulturowej, nawiązywanie nowych znajomości.

W latach 1999/2000 - 2019/2020, w ramach programu Erasmus+ za granicę wyjechało ponad 140 studentów na studia; na praktyki zawodowe ponad 200 studentów i absolwentów PWSZ w Koninie. W tym samym czasie w murach naszej Uczelni studiowało i/lub odbywało praktyki zawodowe ponad 400 studentów z zagranicznych uczelni partnerskich.

Od lat niezmienne pozostają główne kierunki, do których udają się studenci PWSZ w Koninie. Do grupy najchętniej wybieranych państw należą: Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Turcja, Węgry, Chorwacja oraz Szwecja.

Studia i praktyki za granicą w ramach Programu Erasmus+ traktowane są jako integralna część programu studiów w PWSZ w Koninie. Rozliczenie nakładu pracy stypendysty po powrocie do uczelni macierzystej możliwe jest dzięki systemowi punktowemu ECTS.

Studenci nie ponoszą opłat za studia w uczelni partnerskiej. Otrzymują natomiast stypendia finansowane ze środków programu Erasmus+, które są przeznaczone na pokrycie kosztów utrzymania za granicą. W przypadku wyjazdu na praktyki , poza stypendium, studenci w większości przypadków otrzymują również wynagrodzenie od instytucji przyjmującej. Wysokość stypendiów różnicowana jest ze względu na kraj docelowy.

W roku akademickim miesięczny grant w programie Erasmus+ wynosi:

500 € (studia) / 600€ (praktyka) - Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania

450 € (studia) / 550€ (praktyka) - Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy Portugalia, Włochy

400 € (studia) / 500€ (praktyka) - Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, FYROM (była republika Jugosławii Macedonia), Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Turcja

O wyjazd mogą ubiegać się studenci studiów licencjackich i magisterskich. W przypadku studiów licencjackich osoba ubiegająca się o wyjazd musi być studentem co najmniej drugiego roku studiów. W przypadku studiów magisterskich – wyjazd może się odbyć już na pierwszym roku.

Studenci PWSZ w Koninie mogą wyjechać do ponad 80 uczelni, z którymi PWSZ w Koninie ma podpisaną umowę bilateralną w ramach Programu Erasmus +. Lista uczelni partnerskich dostępna jest pod adresem

https://www.ans.konin.pl/uczelnie-partnerskie-erasmus

 

ULOTKA (pdf)

 

Informacje o programie Erasmus+

Koordynator ds. współpracy międzynarodowej PWSZ w Koninie

mgr Bożena Miastkowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.