fbpx
 • Czcionka: A A+ A++
 • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
 • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
 • Mapa strony: mapa strony

Dlaczego warto działać w Samorządzie Studenckim? Po to, aby zmienić świat, inspirować ludzi oraz mieć życie pełne radości i przygód. Działając wspólnie przy realizacji różnych akcji oraz dążeniu do tego, aby studiowanie było dla wszystkich jeszcze lepsze i przyjemniejsze, nie tylko poznajemy wiele niesamowitych osób, lecz także stajemy się kimś, kto chce działać, ma swoje cele i marzenia do których dąży, a przede wszystkim zdobywa bezcenne doświadczenie, pewność siebie i wiedzę, dzięki którym możne zmienić swoje życie. Kiedy już będziemy to potrafili, będziemy mogli nauczyć tego inne osoby, inspirując je do działania i zmian. Świat tworzą ludzie, a czym więcej osób będzie potrafić realizować swoje marzenia, tym więcej szczęścia i radości w nim będzie. Im większe zaangażowanie wykażesz, tym więcej będziesz wstanie potem dać innym, co już samo w sobie jest niesamowite i warte poświęconego czasu. Nie ma sensu ciągle odkładać szczęścia na później, tylko warto działać już teraz!

Samorząd Studencki to organizacja działająca na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Mówi ona, że Samorząd Studencki to ciało, do którego należą wszyscy studenci, w tym przypadku - studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Samorząd Studencki jest wyłącznym reprezentantem ogółu studentów i wyrazicielem interesów społeczności studenckiej Uczelni. Działa poprzez swoje organy wyłaniane w drodze wyborów. Sposób funkcjonowania oraz tryb wyborów określa Regulamin Samorządu Studenckiego, który znajduje się na stronie: https://www.ans.konin.pl/samorzad/regulamin-samorzadu-studentow

 

Aktywnie działając w Samorządzie Studenckim można zdobyć bezcenne doświadczenie w pracy zespołowej, organizowaniu akcji i wydarzeń oraz kontaktach z ludźmi. Poprzez działanie tutaj, można o wiele zwiększyć swoją pewność siebie i nabyć umiejętności miękkie, dzięki którym otwierają się przed nami nowe, wcześniej nieosiągalne możliwości, a start w dorosłe życie jest o wiele prostszy. Poznaje się przy tym też wielu ciekawych ludzi, którzy również chcą działać i coś zmienić, nie tylko na Uczelni, ale też w życiu, nie przystając tylko na tym co muszą robić, ale wykazujących własną inicjatywę i chęć do wprowadzania pozytywnych zmian.     zdjecie Samorzadu Studenckiego PWSZ w Koninie

 

stypendia w PWSZ w Koninie          Dodatkowo za działalność społeczną na rzecz uczelni i jej otoczenia można otrzymać nawet do 5 pkt. do stypendium rektora. W roku akademickim 2020/2021 stypendium rektora pierwszego stopnia w ANS w Koninie wynosi 1600 zł/miesiąc wypłacane za miesiące od listopada do czerwca, co daje łącznie 14400 zł, więc są to dość spore pieniądze. Zdobywając punkty za aktywne działanie w Samorządzie Studenckim nie trzeba już wiele, aby je zdobyć i może to być miły prezent w zamian za włożenie swojego wkładu w funkcjonowanie Uczelni.


Zaświadczenia wydawane będą za aktywne działanie w Samorządzie Studenckim. Nie trzeba być koniecznie w jakiejś komisji, aby móc dostać zaświadczenie, ponieważ mogą być one za różne akcje i inicjatywy. Zaświadczenia wystawiane będą pod koniec roku akademickiego. W przypadku jakby ktoś nie dostał zaświadczenia mimo sporego zaangażowania, wtedy prosimy napisać do któregoś z członków Prezydium RUSS w tej sprawie. Decyzje odnośnie wydania zaświadczenia podejmuje Przewodniczący Samorządu Studenckiego lub Rektor, jeśli Przewodniczący nie ma takiej możliwości. Zaświadczenia nie będą wydawane, jeśli ktoś nie wywiązywał się ze swoich obowiązków w danej komisji czy organie.

Organami Samorządu Studenckiego są:

 • Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego – najwyższy kolegialny organ uchwałodawczy,
 • Prezydium Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego – kolegialny organ wykonawczy RUSS,
 • Przewodniczący Samorządu Studenckiego – jednoosobowy organ wykonawczy Samorządu Studenckiego,
 • Kolegium Starostów – organ wyborczy oraz opiniodawczo-doradczy Przewodniczącego Samorządu Studenckiego,
 • Studencka Komisja Wyborcza – organ do przeprowadzania wyborów,
 • Komisja Rewizyjna – organ kontrolno-nadzorczy,
 • Rady Mieszkańców Domu Studenta nr 1 i 2.

Oprócz tego studenci wchodzą w skład wielu organów Uczelni, między innymi Senatu, gdzie 4 studentów stanowi 20% całego jego składu. Pełna lista osób będących w organach i komisjach Uczelni oraz Samorządu Studenckiego znajduje się tutaj:

https://www.ans.konin.pl/samorzad/informacje-ogolne

Komunikacja Samorządu Studenckiego odbywa się poprzez grupy i zespoły na MS Teams. Główna grupa i zespół nosi nazwę „Samorząd Studencki”. Jest to grupa ogólna dla wszystkich osób chcących działać na naszej Uczelni. Zamieszczane są tam najważniejsze informację odnośnie akcji i działań Samorządu Studenckiego. Oprócz tego istnieją grupy i zespoły poszczególnych organów Samorządu Studenckiego, do których należą ich członkowie, są to: Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, Prezydium RUSS, Studencka Komisja Wyborcza oraz Komisja Rewizyjna. Dobrze jest czytać nowe wiadomości na czatach i zespołach Samorządu Studenckiego przynajmniej raz dziennie, ponieważ to znacznie ułatwia wspólną komunikację 😊                 MS teams logo

 

messenger logo            
  W celu ograniczenia spamu na grupie MS Teams oraz aby móc lepiej się poznać, istnieje również grupa na Messengerze o nazwie „Poznajmy się – Samorząd Studencki ANS w Koninie”. Jest ona przeznaczona do luźnych rozmów, dzielenia się śmiesznymi rzeczami i ogólnego swobodnego wypowiadania się na różne tematy. Może tam być spam i też nie jest obowiązkowe jej czytanie ani bycie w niej. Jeśli ktoś nie jest do niej dodany, wystarczy napisać na MS Teams do kogoś z Prezydium RUSS z prośbą o dodanie i linkiem do swojego profilu na Facebooku.

 

Samorząd Studencki prowadzi również konta na portalach społecznościowych:

Facebook

Instagram

YouTube

Informacje o Samorządzie Studenckim można znaleźć także na stronie:

https://www.ans.konin.pl/samorzad

Aktualnie w Samorządzie Studenckim funkcjonują 3 komisje, do których można dołączyć w każdej chwili. Zgłaszając się do nich wyraża się chęć uczestniczenia w spotkaniach i zobaczenia jak działa dana komisja. Będą tam przydzielane konkretne zadania, których będzie można się podjąć. Zależy nam na tym, aby poprzez te komisje każdy mógł wdrożyć się w Samorząd Studencki i nie martwił się, że może go to przerosnąć. Zadania będą przydzielane jedynie osobą chcącym się zaangażować, a same bycie w komisji nie zobowiązuje do aktywnego działania. Wiadomo jednak, że najwięcej można nauczyć się podejmując nowe wyzwania! 😉

Są to następujące 3 komisje:

Komisja ds. Cyfryzacji: inicjuje nowe praktyczne rozwiązania informatyczne ułatwiające lepszą współpracę w Samorządzie Studenckim. Zarządza studenckim kanałem Discord naszej Uczelni oraz pozostałymi rzeczami wymagającymi obeznania z nowymi technologiami.

Marcin Białecki (nr albumu: 19918) – Przewodniczący komisji

Komisja ds. Integracji: zajmuje się organizowaniem różnego rodzaju akcji pomagających lepszemu zapoznawaniu się studentów między sobą, utrzymywaniu przyjaznej atmosfery w grupie oraz inicjowaniem wspólnej dobrej zabawy. Dba o zgrane działanie Samorządu Studenckiego.

Norbert Kaszuba (nr albumu: 19521) – Przewodniczący komisji

Komisja ds. Promocji: dba o dobry wizerunek Uczelni oraz Samorządu Studenckiego. Zarządza kontami na portalach Facebook, Instagram i YouTube. Organizuje akcje promocyjne, konkursy oraz współpracuję z firmami oraz organizacjami studenckimi spoza Uczelni, w celu promowania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Magdalena Koziorowska (nr albumu: 19662) – Przewodnicząca komisji

Do Samorządu Studenckiego i wyżej wymienionych komisji można zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=qW0Lkb_xFkaJoY_oR1t1kbmnbPd8wJNNi5j-YVEnGENUMUJNNjVaSTdIVk9CRlo4OENaMjNVSlYzQS4u

Jeśli już wcześniej wypełniało się ten formularz, a chciałoby się dołączyć do jakiejś z tych komisji, to wystarczy napisać w tej sprawie poprzez MS Teams do przewodniczącego danej komisji.

Niedługo ruszamy również z Discordem dla wszystkich studentów ANS w Koninie! Aktualnie jest on w fazie testów, dlatego wszystkie osoby chcące się zaangażować w jego dopracowanie, prosimy zgłaszać się poprzez MS Teams do Mariusza Wieczorka (nr albumu: 20796), który koordynuje całym projektem.              discord logo

 

Większość spraw odnośnie Samorządu Studenckiego wymagających omówienia z Uczelnią załatwia się poprzez kontakt z Koordynatorem ds. Studenckich Panią mgr Justyną Krokos.

Koordynator ds. Studenckich: mgr Justyna Krokos

Jednostka: Biuro Rektora

Telefon: 63 249 72 55

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze wszystkimi osobami z Samorządu Studenckiego można kontaktować się poprzez MS Teams wyszukując je poprzez imię i nazwisko lub też numer albumu, jeśli nie mamy pewności, która z osób, to ta której szukamy.

Przewodniczący Samorządu Studenckiego: Marcin Białecki (nr albumu: 19918)

Kontakt poprzez MS Teams.

Sala Samorządu Studenckiego

ul. Przyjaźni 1, pok. 105 B

62-510 Konin

Telefon: 63 249 72 85

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

parlament studentów rzeczpospolitej polskiej logo

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

PSRP jest niezależną ogólnopolska organizacja, będącą ustawowym reprezentantem wszystkich studentów w Polsce. Zrzesza samorządy studenckie ze wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w kraju. Strona PSRP: https://psrp.org.pl/

forum uczelni zawodowych logo

Forum Uczelni Zawodowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

FUZ PSRP jest jedną z 10 komisji branżowych PSRP, będącą niezależną i samorządną organizacją reprezentującą ogół studentów ponad 30 Publicznych Uczelni Zawodowych w kraju. FUZ PSRP organizuje szkolenia, warsztaty oraz fora, na których wybierani są Członkowie Prezydium FUZ PSRP. Można poznać tam osoby z innych PWSZtek w Polsce wymieniając się doświadczeniami oraz dobrze się bawiąc podczas wspólnych integracji. Strona FUZ PSRP: http://fpwsz.psrp.org.pl/

Razem możemy naprawdę wiele, dlatego zachęcamy do wspólnego aktywnego działania w Samorządzie Studenckim, dzielenia się pomysłami i braniu udziału w różnych inicjatywach, dzięki czemu nabierze się doświadczenia oraz pozna wiele ciekawych i wartościowych osób 😊

Pozdrawiamy
Samorząd Studencki ANS w Koninie