Prezentacja kierunku JĘZYKI OBCE W MEDIACH I BIZNESIE
Forma studiów
- stacjonarne
- niestacjonarne
Poziom studiów - II stopnia
Uzyskany tytuł po ukończeniu studiów - magister
Czas trwania - 2 lata
Opłata za studia
- bezpłatne studia stacjonarne
- opłata semestralna za studia niestacjonarne: 3500 zł
Wysokość opłaty rekrutacyjnej - 85 zł
Cel studiów
Uzyskanie zaawansowanej, interdyscyplinarnej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie funkcjonowania w mediach w różnych obszarach kulturowych oraz uwarunkowaniach ekonomicznych jak i tłumaczeń specjalistycznych we współczesnych podmiotach gospodarczych z wykorzystaniem języków obcych
Moduły
medioznawstwo - absolwent potrafi samodzielnie rozwiązywać problemy zawodowe i wydawać opinie w zakresie uzyskanych kompetencji na podstawie niekompletnych lub ograniczonych informacji z zachowaniem zasad etycznych, norm prawnych i uwarunkowań ekonomicznych. Posiada umiejętność porozumiewania się w sprawach zawodowych, zarówno ze specjalistami, jak i niespecjalistami. Umie organizować pracę grupową i jest gotów przewodzić. Absolwenta charakteryzuje postawa otwartości wobec innych języków i kultur, a także świadomość różnorodności językowej i kulturowej. Po ukończeniu studiów, absolwent jest przygotowany do pracy w środkach masowego przekazu. Może być korespondentem zagranicznym, specjalistą od PR. Może również podjąć działalność zawodową winnych instytucjach gospodarczych i kulturalnych, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języków, kultur, zasad funkcjonowania mediów. Absolwent ma wpojone nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz jest przygotowany do podejmowania wyzwań zawodowych i badawczych. Może podjąć studia trzeciego stopnia (doktoranckie).
tłumaczenie specjalistyczne (pisemne i ustne symultaniczne) - umie samodzielnie rozwiązywać problemy zawodowe i wydawać opinie w zakresie uzyskanych kompetencji na podstawie niekompletnych lub ograniczonych informacji z zachowaniem zasad etycznych, norm prawnych i uwarunkowań ekonomicznych. Posiada umiejętność porozumiewania się w sprawach zawodowych, zarówno ze specjalistami, jak i niespecjalistami. Umieć organizować pracę grupową i jest gotów przewodzić. Absolwenta charakteryzuje postawa otwartości wobec innych języków i kultur, a także świadomość różnorodności językowej i kulturowej. Po ukończeniu studiów, absolwent jest przygotowany do pracy tłumacza. Może również podjąć działalność zawodową winnych instytucjach gospodarczych i kulturalnych, w których wymagana jest zaawansowana znajomość języków, kultur, zasad funkcjonowania mediów i współczesnej gospodarki. Absolwent ma wpojone nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz jest przygotowany do podejmowania wyzwań zawodowych i badawczych. Może podjąć studia trzeciego stopnia (doktoranckie), a także –po spełnieniu odrębnych warunków –zostać tłumaczem przysięgłym (sądowym).
Perspektywy zatrudnienia
- Tłumacz języka specjalistycznego (po nabyciu uprawnień: tłumacz przysięgły)
- Obsługa współpracy zagranicznej
- Wsparcie kadry kierowniczej w negocjacjach i mediacjach z partnerem zagranicznym
- Korespondent zagraniczny
- Specjalista ds. public relations, rzecznik prasowy odpowiedzialny za kontakty z mediami polskimi i zagranicznymi
- Pracownik w wydawnictwie
- Bloger, vloger
- Pracownik linii lotniczych (po przejściu szkolenia)
- Przewodnik (po uzyskaniu uprawnień)
- Lektor języków specjalistycznych w szkołach i centrach językowych
Kryteria naboru na kierunek języki obce w mediach i biznesie
Punkt nr I
Suma punktów za:
- ocenę na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich na kierunkach przynależących w całości lub w części do dziedziny nauk humanistycznych lub dziedziny nauk społecznych – przeliczoną na punkty zgodnie z poniższą tabelą (70%)
- ocenę na certyfikacie potwierdzającym znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego na poziomie co najmniej B2, przeliczoną na punkty zgodnie z poniższą tabelą (30%).
Punkt nr II
Suma punktów za:
- ocenę na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich na kierunkach przynależących w całości lub w części do dziedziny nauk humanistycznych lub dziedziny nauk społecznych – przeliczoną na punkty zgodnie z poniższą tabelą (70%)
- uzyskaną na ostatnim semestrze realizacji danego języka ocenę z lektoratu języka angielskiego lub języka niemieckiego na poziomie co najmniej B2, przeliczoną na punkty zgodnie z poniższą tabelą (30%)
Chcąc dokonać rejestracji na studia, kliknij w poniższy obrazek
Odwiedź nas:
Facebook
YouTube
Instagram
Tik-Tok